Doktor nauk o polityce, adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Politologii UG. Członek zarządu Instytutu Badań nad Polityką Europejską oraz członek Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego i Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych.
W latach 2018-2022 był przewodniczącym zarządu Instytutu Badań Ormiańskich, w latach 2015-2023 był redaktorem wykonawczym czasopisma naukowego „European Journal of Transformation Studies” (ISSN: 2298-0997), pełnił ponadto od 2012 r. funkcję członka rady naukowej gruzińskiej organizacji Europe Our Home. W latach 2011-2022 pracował jako adiunkt w Akademii Pomorskiej w Słupsku (wpierw w Instytucie Historii i Politologii, następnie w Instytucie Bezpieczeństwa). Ponadto w latach 2010-2013 był radnym Rady Miejskiej w Elblągu (od grudnia 2011 do kwietnia 2013 jej wiceprzewodniczącym).
W 2013 r. pełnił funkcję eksperta dla członka Komitetu Regionów, prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego, do opinii nt. Wsparcia UE dla zrównoważonych przemian w krajach transformacji. W 2017 r. był obserwatorem w ramach Misji Obserwacyjnej OBWE wyborów parlamentarnych w Armenii.
Jego badania koncentrują się przede wszystkim na problematyce polityczno-społecznej aktywności diaspory ormiańskiej, a w szerszym wymiarze także innych współczesnych diaspor oraz problematyce migracyjnej. W obszarze jego zainteresowań naukowych znajdują się również kwestie relacji polsko-ormiańskich oraz przemian cywilizacyjnych i rzeczywistości politycznej w Armenii i na obszarze Kaukazu Południowego.
Jest autorem m.in. monografii „Ormianie w Polsce. Przeszłość i współczesność” (Toruń 2011), redaktorem pracy „Armenia: dziedzictwo a współczesne kierunki przemian kulturowo-cywilizacyjnych” (Poznań 2016) oraz współredaktorem pracy „Armenian Diaspora in Modern World: Factors of Changes” (Gdańsk 2020).