Adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych z zakresu migracji i uchodźstwa na Uniwersytecie “Sapienza” w Rzymie. Stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji uzyskała na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Zespołu analiz polityki migracyjnej w Komitecie Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk oraz Rady naukowej czasopisma „Polski Przegląd Migracyjny”. Badaczka stowarzyszona w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2003 r. związana naukowo i zawodowo z Rzymem, gdzie prowadziła pracę dydaktyczną oraz badania naukowe w zakresie migracji zarobkowych Polaków do Włoch, współpracując m.in. z Centrum studiów nad migracjami w Caritas Italiana. W roku akademickim 2007-2008 wykładała socjologię pracy na rzymskim Uniwersytecie “Sapienza”, prowadziła też gościnne wykłady na stołecznych uniwersytetach Tor Vergata i Lumsa. W latach 2010-2024 była zatrudniona w Ambasadzie RP w Rzymie, gdzie zajmowała się prawem pracy i polityką polonijną.

Autorka licznych artykułów i raportów z zakresu migracji oraz monografii: “Czy włoska praca się opłaca? Zatrudnienie wykwalifikowanych Polek we Włoszech na tle migracji polsko-włoskich” (2022). Współautorka dwóch monografii nt. Polonii Włoskiej: “Polacy we Włoszech. Stan aktualny, przemiany i perspektywy” (2016) i “Polska. Nowy kraj pogranicza. Od migrantów do obywateli UE” (2006).

Zainteresowania badawcze

Polityki migracyjne, integracyjne i wobec diaspory, migracje pracownicze, rynek pracy, wysoko wykwalifikowani migranci i migrantki, migracje kobiet, przedsiębiorczość migrancka, Polonia Włoska.