25 pracowników Nord University z Norwegii odwiedziło 24 września 2024 r. Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Spotkanie było częścią wizyty na Uniwersytecie Gdańskim w ramach projektu SEA-EU 2.0.

Gości powitała dr Irena Chawrilska, koordynatorka nowego programu More than Human Studies Lab Centrum Zrównoważonego Rozwoju.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy, w jaki sposób pracujemy w CZRUG, jakie są główne kierunki naszej działalności. W czasie prezentacji i dyskusji uczestnicy zadali wiele interesujących pytań dotyczących tego, w jaki sposób zbieramy informacje do rankingów, jak funkcjonuje nasza biblioteka, jak współpracujemy z lokalnymi społecznościami. Rozmawialiśmy o przestrzeni naszego uniwersytetu oraz o tym, jak projekty realizowane na naszym kampusie zmieniają nasz sposób funkcjonowania w mieście i wpływają na nasz dobrostan – wylicza dr Irena Chawrilska.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały również zwycięskie projekty z Konkursu Zielony Uniwersytet Gdański. W trakcie realizacji jest pięć inicjatyw mających na celu zrównoważony rozwój kampusu. Wśród nich są między innymi projekty “Ogród Społeczny Zielona Przystań w BUG” oraz “Żywe Zielniki: Rodzime Łąki i Ziołowe Ogródki UG”.