W piątek (03.06.2022 r.) na Wydziale Chemii został zorganizowany Dzień Zrównoważonego Rozwoju, na który zostali zaproszeni studenci oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz dziekani Wydziału Chemii dr hab. Beata Grobelna, prof. UG i Wydziału Ekonomicznego dr hab. Monika Bąk, prof. UG.

Program wydarzenia obfitował w prelekcje i warsztaty. Uczestnicy mogli między innymi wziąć udział w pokazie mody „zero waste”, quizie z nagrodami „Kupuj odpowiedzialnie!” a także w warsztatach przygotowanych przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju „Zarządzanie (po)żądaniem”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmu, który przygotowali specjalnie na tę okazję studenci Koła Naukowego Biznesu Chemicznego:

https://www.facebook.com/watch/?v=5523004481063975

Zero Waste (EkoCover Young Leosia ft. Żabson – Jungle Girl)

Autorzy: Marek Chajduk i Kewin Andrzejewski

Założeniem Dnia Zrównoważonego Rozwoju w Uniwersytecie Gdańskim jest promowanie, wspieranie idei i realizacji celów zrównoważonego rozwoju poprzez inicjowanie projektów promujących stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia społecznego i działalności gospodarczej. Wydarzenie ma zasięg ogólnoeuropejski i jego celem jest włączenie Uniwersytetu Gdańskiego do europejskiej sieci działań na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju w ramach inicjowanego od 2015 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Wydarzenie organizowane jest w jako jedno z zadań projektu Science Club na Uniwersytecie Gdańskim – znane i nieznane oblicza nauki, koordynowanego przez Dziekan Wydziału Chemii dr hab. Beatę Grobelną, prof. UG, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych, dr hab. Barbarę Pawłowską, prof. UG oraz Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, dr Magdalenę Markiewicz. Członkiem zespołu projektowego jest również mgr Izabela Szlagowska z Wydziału Chemii. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki, Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Głównym tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest walka z konsumpcjonizmem.

Dowiedz się więcej o Celach Zrównoważonego Rozwoju:

http://www.un.org.pl/

Szczegóły wydarzenia na stronie projektu:

https://chemia.ug.edu.pl/wspolpraca/popularyzacja-nauki/science-clubs-w-ug/dzien-zrownowazonego-rozwoju-2022?fbclid=IwAR0xkapT7UsVhEJwuVc6_YkgYTKBzq4wr7ZUJ3K233GCcqeHGGIkuVYujtc

Program wydarzenia:

DZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU 2022 – Program