Co znalazło się w agendzie konferencji „Nauka i edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju” oraz jacy goście zostali zaproszeni? W specjalnym wideo o wydarzeniu, które zbliża się wielkimi krokami opowiadają: dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, dr Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozowju UG, dr Barbara Kijewska, koordynatorka Programu stażowego CZRUG oraz dr Irena Chawrilska, koordynatorka programu Kultura (dla) zrównoważonego rozwoju.

Konferencja odbędzie się 24-25 listopada 2022 roku. Pierwszego dnia uczestnicy będą brać udział w panelach oraz round tables w Uniwersytecie Gdańskim: w Bibliotece Głównej oraz Wydziale Nauk Społecznych. Drugiego dnia goście konferencji zostaną zaproszeni do Muzeum Emigracji w Gdyni.

Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego organizuje pierwszą międzynarodową konferencję naukową pt. Nauka i Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jako rektor ds. współpracy i rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszam państwa do udziału w konferencji – mówi dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

Jak mówi dr Krzysztof Szczepaniak, konferencja będzie okazją do dzielenia się dobrymi praktykami i doświadczeniami w zakresie wdrażania celów zrównoważonego rozwoju na uczelniach:

Uwagę swoją będziemy skupiać na wynikach badań naukowych, inicjatywach społecznych mających na celu pomóc osobom słabszym i potrzebującym, jak również na projektach infrastrukturalnych, które prowadzić będą do obniżenia śladu węglowego na uczelniach oraz w szeroko rozumianej gospodarce – zapewnia Dyrektor CZRUG.

Do kogo skierowana jest konferencja „Nauka i edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju”?

Na konferencję zapraszamy doświadczonych badaczy oraz młodych adeptów nauki, dla których przygotowaliśmy moderowane stoliki dyskusyjne odpowiadające czterem filarom zrównoważonego rozwoju: społeczeństwo, ekonomia, środowisko i człowiek – tłumaczy dr Barbara Kijewska.

Dr Irena Chawrilska dodaje, że goście zaproszeni na konferencję należą do grona ekspertów z zakresu zrównoważonego rozwoju w różnych obszarach tematycznych.

Udział w konferencji potwierdzili między innymi: Mark Mifsud, dyrektor Centrum Edukacji i Badań Środowiskowych na Uniwersytecie Maltańskim, oraz Manuel Larrán Jorge, pełnomocnik Rektora ds. planowania strategicznego z Uniwersytetu w Kadyksie – wylicza koordynatorka programu Kultura (dla) zrównoważonego rozwoju CZRUG.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Rejestracji można dokonać pod tym linkiem.

Autor filmu: Jakub Zboiński