Webinarium „How to build a startup?” będzie poświęcone wyzwaniom i możliwościom związanym z rozpoczęciem kariery przedsiębiorcy w sektorze biotechnologii morskiej. W tym sektorze możliwości są ogromne i wciąż niedostatecznie wykorzystane, a założenie własnego przedsiębiorstwa może wydawać się skomplikowane i ryzykowne.

Podczas drugiego webinarium z serii „Transfering the Business Gene’ będziemy rozmawiać z osobami, które są gotowe podzielić się swoimi historiami związanymi z zakładaniem startupów. Usłyszymy w jaki sposób przekształcić pomysł lub wyniki pracy, w skali laboratoryjnej, w zastosowanie rynkowe. Od opracowania solidnego biznesplanu po przyciągnięcie współpracowników i inwestorów – nasi prelegenci opowiedzą, co było potrzebne, aby uruchomić ich startupy.

23 kwietnia 2024, 11.00 – 12.00, online

Agenda:

  • Wprowadzenie
  • Przedstawienie przedsiębiorców z dziedziny biotechnologii morskiej
  • Potwierdzeni prelegenci:
  • Dyskusja na temat procesu tworzenia startupów od A do Z
  • Q&A oraz uwagi końcowe

Inicjatywa

Webinarium jest drugim z sześciu webinariów serii „Transferring the Business Gene: BlueBio Techpreneurs Webinar Series”, realizowanej w ramach projektu „BlueBioTechpreneurs – Rozwój przedsiębiorczości w obszarze błękitnej bio-gospodarki (BBT)”. Seria webinariów jest poświęcona doświadczeniom i inspirującym historiom przedsiębiorców sektora błękitnej bio-gospodarki. Uniwersytet Gdański jest partnerem projektu BBT w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) na lata 2021–2027, a jego realizacja przebiega na Wydziale Oceanografii i Geografii UG, w Katedrze Ekologii Morza.
Nagranie z pierwszego webinarium: „From Academia to Entrepreneurship” dostępne jest na kanale YouTube projektu: https://www.youtube.com/watch?v=2LOmTEfa0b0
Strona projektu BlueBioTechpreneurs (BBT): https://bluebiotechpreneurs.eu/
Więcej o projekcie BlueBioTechpreneurs (BBT) na UG:
Informacje: hanna.ladkowska@ug.edu.pl; b.dmochowska@ug.edu.pl

Barbara Dmochowska