W tym roku studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. W dniach 11-12 kwietnia br. organizują Ogólnopolską Konferencję „Mediaucze(L)ni” pod hasłem „Ekologia informacji. Zrównoważony rozwój mediów”. Jest to szósta edycja inicjatywy studencko- doktoranckiej podejmowanej na tym kierunku.

W programie dwudniowego wydarzenia:

  • dwunastu prelegentów z całej Polski;
  • trzy bloki tematyczne: Człowiek w dobie asymetrii informacji; Zawody przyszłości w równowadze z nowymi technologiami; Algorytm zrównoważonego rozwoju;
  • pięć warsztatów medialnych, projekcja filmowa, spacer szlakiem gdańskich murali z przewodnikiem;
  • dwa konkursy;
  • integracja studencka…

…czyli dobra zabawa i spora dawka wiedzy.

W konferencji wezmą udział m.in.:

  • Bartosz Dembiński: projektant komunikacji, PR-owiec, trener i wykładowca na UJ, z 15-letnim doświadczeniem w public relations i marketingu.
  • Piotr Jacoń: dziennikarz TVN 24, autor książki „My, trans” oraz reportaży min. „Wszystko o moim dziecku” i „Wszystko o moim państwie”. Finalista Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego.
  • Edyta Sadowska: Innowatorka skupiająca się w swojej pracy popularyzatorskiej i naukowej na przyszłości jako narzędzi do kształtowania teraźniejszości, myśleniu długoterminowym i społecznych aspektach technologii takich jak AI, VR czy MR.
  • Magda Świerczyńska-Dolot: Przez kilkanaście lat pracowała w Polskim Radiu. Dziś jest niezależną producentką audio, współpracuje m.in. z Radiem 357 oraz tworzy podcasty i audioprzewodniki dla instytucji kultury.

W poprzednich latach studenci IMDiKS zorganizowali dwie edycje Konferencji Radioucze(L)ni: radiouczelni.ug.edu.pl oraz trzy Konferencji Kół Naukowych sposoby/ reakcjeneptuntv.ug.edu.pl/?s=k%C3%B3%C5%82%20naukowych

W tym roku połączyli wszystkie inicjatywy Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Podczas uroczystego rozpoczęcia Ogólnopolskiej Konferencji  „Mediaucze(L)ni” odbędzie się również gala wręczenia nagród laureatom jubileuszowej, dziesiątej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską z wiedzy o mediach “Medi@stery”.

 

Link do zapisów:  https://docs.google.com/forms/d/1GtD5n0iTzqp5IIP7uI5r5mDnzC9QqIPYJZeWEUiucS4/viewform

Więcej informacji w social mediach wydarzenia: linktr.ee/mediauczelni

Facebook: Ogólnopolska Konferencja Studencka „Mediaucze(L)ni”

Instagram: @mediauczelni

Tiktok: @mediauczeln

Konferencja Mediaucze(L)ni 11-12 kwietnia 2024

Nene Diallo

Członkini komitetu organizacyjnego konferencji “Mediaucze(L)ni”​