UN Global Compact Network Poland podczas światowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia wraz z WWF Polska, Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, Polskim Klubem Ekologicznym, Okręgiem Mazowieckim, IKEA Retail Polska oraz Onet.pl, rozpoczął kampanię społeczną “TAK! dla edukacji klimatycznej”. W jej ramach przygotowana została petycja skierowana do Ministra Edukacji i Nauki, wskazująca na potrzebę wprowadzenia edukacji klimatycznej do polskich szkół. Petycja ta dostępna jest na stronie www.edukacjaklimatyczna.pl. Podczas spotkania inaugurującego Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej, które miało miejsce 15 lipca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, odbyła się premiera kompleksowego raportu “Edukacja klimatyczna w Polsce”. Podczas spotkania 24 września zaplanowano organizację kolejnych zebrań w ramach Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej w Polsce. Podczas spotkania Uniwersytet Gdański reprezentowała Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG. Informacje dotyczące obrad Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej w Polsce będziemy przekazywać na bieżąco.