Jakie powinny być zrównoważone miasta przyszłości? Czym jest smart city? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieliła prof. dr hab. Iwona Sagan w wywiadzie z cyklu „Uniwersyteckie rozmowy o zrównoważonym rozwoju”.

Tym razem na pytania studentów odpowiedziała prof. dr hab. Iwona Sagan, ekspert ds. gospodarki przestrzennej i smart cities, Kierownik Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Nauk Społecznych.

Idea smart cities rozpoczęła się od wdrażania zaawansowanych technologii, które usprawniały działanie systemu. Bardzo szybko okazało się, że to nie jest wystarczające i na szczęście pod pojęciem „smart cities”, koncepcji, która ma służyć harmonijnemu rozwojowi, zaczął pojawiać się również wymiar społeczny – mówi prof. dr hab. Iwona Sagan.

Wywiad przeprowadził stażysta Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG Marcin Marszałek.

Zapraszamy do obejrzenia tutaj: