Nowy rok rozpoczynamy inauguracją Programu Kulturalnie o zrównoważonym rozwoju.

Podczas spotkania otwierającego chcemy zastanowić się nad rolą i misją humanistyki w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

W programie przewidzieliśmy wystąpienia: Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, dr hab. Anny Jurkowskiej-Zeidler, prof. UG,  Prodziekan ds. Kształcenia i Współpracy z Otoczeniem Wydziału Filologicznego, dr hab. Joanny Jereczek-Lipińskiej, prof. UG, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju, dr hab. Sylwii Mrozowskiej, prof. UG  oraz dyskusję Humanistyka (dla) zrównoważonego rozwoju, w której udział wezmą prof. dr hab. Beata Możejko i dr Monika Żółkoś. Rozmowę poprowadzi dr Martyna Wielewska-Baka.

Wydarzenie to rozpocznie rok spotkań, warsztatów, wywiadów, tworzenia bloga. Działania te będą służyły pogłębianiu refleksji nad czwartym filarem zrównoważonego rozwoju, którym niewątpliwie jest szeroko rozumiana kultura.

Serdecznie zapraszamy 14.01 o godzinie 11.00 do Sali teatralnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o zgłoszenie udziału za pośrednictwem formularza.

Zaangażuj (się) (w) humanistykę (dla) zrównoważonego rozwoju!