Zapisz się teraz

co 2-3 tygodnie

Zapisz się teraz

O studiach

Studia Podyplomowe Outdoor Learning. Edukacja w plenerze mają na celu pozyskanie wiedzy i dzięki temu podniesienie kompetencji oraz umiejętności słuchaczy w zakresie edukacji w plenerze, czyli organizowaniu działań edukacyjnych w warunkach przyrody. Celem studiów jest potęgowanie procesu edukacji odnoszącego się do zadań z zakresu rozwoju potrzeb społecznych i poznawania oraz wzmacniania osobistego potencjału.

• Studia Podyplomowe Outdoor Learning. Edukacja w plenerze są odpowiedzią na rozwijające się potrzeby w zakresie działań edukacyjnych prowadzonych w sposób nowoczesny i przyjazny dla jednostki oraz środowiska.
  • Powstanie studiów i opracowanie ich programu jest wynikiem współpracy Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE), Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Kursów i Szkoleń Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Studia łączą wiedzę akademicką z outdoor learningiem, czyli edukacją i poznawaniem swoich możliwości i potrzeb w plenerze.
  • Wysoką jakość studiów zapewniają trenerzy outdoor learningu (OL)/edukacji w plenerze z Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE) oraz praktycy i teoretycy z obu zaangażowanych w powstanie studiów podmiotów.

Dlaczego warto?

• Poznasz metody kształcenia pomocne do prowadzenia zajęć Outdoor Learning/Edukacji w plenerze.
  • Dzięki tym studiom dowiesz się, jakie znaczenie ma kształtowanie postaw odpowiedzialnego i krytycznego wykorzystywania zdobywanej wiedzy oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych do wyszukiwania i tworzenia zasobów przydatnych w tej formie edukacji

• Zdobędziesz specjalistyczną i pogłębioną wiedzę z zakresu Outdoor Learning/Edukacji w plenerze. Poznasz istotę i specyfikę takiego rodzaju edukacji oraz jej miejsce w strukturze działań edukacyjnych, w tym społeczne i teoretyczne uwarunkowania procesów zachodzących w metodzie Outdoor Learning/Edukacji w plenerze.
  • Nauczysz się uzasadniać konieczność wdrażania postaw nastawionych na uczenie się̨ przez całe życie oraz doskonalenia poznanego warsztatu pracy. Dowiesz się jak hierarchizować cele i działa w sposób przedsiębiorczy

Dla kogo?

Studia skierowane są do:

• Edukatorów, w tym nauczycieli przedszkolnych, nauczycieli szkół podstawowych i średnich oraz wykładowców akademickich
  • Pracowników administracji publicznej na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim

• Pracowników organizacji pozarządowych

• Osób pracujących pracujących z ludźmi w różnych sektorach działalności, którzy odpowiadają za rozwój grup oraz inne osoby zainteresowane samorozwojem i wzmacnianiem własnych kwalifikacji

Czas trwania i forma studiów

Studia Podyplomowe Outdoor Learning. Edukacja w plenerze prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Oprócz zjazdów, podczas których proces kształcenia będzie się odbywał w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego oraz na Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego, zaplanowano dwa weekendowe zjazdy w plenerze w formie wędrówki po lesie. Możliwa jest indywidualizacja procesu dydaktycznego oraz wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość. Możliwe jest prowadzenie zajęć w języku angielskim.

Kadra

Kadrę prowadzącą zajęcia stanowią pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedstawiciele Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE). Osoby te posiadają duże doświadczenie dydaktyczne i praktyczne. Trenerzy Outdoor Learningu CIE ukończyli Akademię Trenerów OL.

Kierownik studiów podyplomowych

dr Piotr Zieliński

Dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń UG

“Studia podyplomowe Outdoor Learning. Edukacja w plenerze, prowadzone przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG oraz Centrum Kursów i Szkoleń UG we współpracy z Fundacją Centrum Innowacyjnej Edukacji, to nowatorska forma kształcenia akademickiego, która łączy w sobie zajęcia w salach wykładowych oraz spotkania z ekspertami w lasach oddalonych od kampusu naszej Uczelni. Wysoko wykwalifikowana kadra sprawi, że niewątpliwie będą to studia wyjątkowe, umożliwiające samorozwój, doskonalenie swoich umiejętności, kompetencji oraz zdobycie bezcennej wiedzy. Życząc Państwu owocnej nauki oraz niezapomnianych wrażeń serdecznie zapraszam na Uniwersytet Gdański.”

Program studiów

Program studiów podyplomowych obejmuje 171 godzin zajęć w bezpośrednim kontakcie.

Wysoką jakość studiów zapewniają trenerzy outdoor learningu (OL)/edukacji w plenerze z Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE) oraz praktycy i teoretycy z obu zaangażowanych w powstanie studiów podmiotów.

Warunkiem ukończenia Studiów Podyplomowych Outdoor Learning/Edukacja w plenerze z wynikiem pozytywnym jest uzyskanie zaliczeń wszystkich przedmiotów z Modułów oraz przygotowanie pozytywnie ocenionej pracy dyplomowej. Po wypełnieniu ww. warunków na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych wpisuje się wynik studiów w formie: „ukończył/a z pozytywnym wynikiem”.

Rekrutacja na pierwszą edycję 2024/2025 trwa

Outdoor Learning. Edukacja w plenerze