CZRUG jest partnerem strategicznym PULI, inicjatywy na rzecz lepszego Gdańska

CZRUG jest partnerem strategicznym PULI, inicjatywy na rzecz lepszego Gdańska.

O projekcie

PULA to efekt projektu Greencoin realizowanego przez konsorcjum sześciu jednostek pod przewodnictwem Politechniki Gdańskiej. Dzięki aplikacji PULA można zarabiać Dobre Monety, zmieniając swoje nawyki na bardziej odpowiedzialne i zrównoważone. Projekt ma na celu łączenie mieszkańców oraz lokalnych podmiotów gospodarczych (gastronomii, usług, podmiotów ekonomii społecznej) i na rzecz zrównoważonej zmiany Gdańska i wynagradzanie pozytywnych zachowań.

Działanie systemu

PULA opiera się na prostej zasadzie. Zrównoważone zachowania mieszkańców wynagradzane są Dobrymi Monetami. Za monety można nabyć vouchery uprawniające do odbioru nagród u partnerów. Wśród nagród znajdują się produkty i usługi (lub zniżki) wspierające jeden z trzech wymiarów zrównoważonego rozwoju (ekologiczny, ekonomiczny lub społeczny).

Kto może dołączyć do projektu?

Od lipca 2023 każdy może dołączyć do projektu. Aplikacja PULA będzie do ściągnięcia w sklepie Play na urządzenia z systemem Android oraz w AppStore na urządzenia z systemem IOS.

PULA realizowana jest w ramach projektu badawczego Greencoin, którego celem jest stworzenie systemu promowania zrównoważonych zachowań za pomocą alternatywnej wirtualnej waluty. Projekt Greencoin korzysta z dofinansowania o wartości 1,9 mln € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Konsorcjum Greencoin

Konsorcjum Greencoin

Strona projektu: https://pula.org.pl/

Odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/pula.gdansk

Wejdź na naszego Instagrama: https://www.instagram.com/pula.gdansk/