W czwartek, 12 października 2023 roku na Wydziale Nauk Społecznych odbyło się “Studenckie Otwarcie Roku Akademickiego”.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG udział wzięły różne jednostki i organizacje Uniwersytetu Gdańskiego między innymi AZS UG, Radio Mors, Akademickie Centrum Kultury, TV Neptun, Centrum Języków Obcych i Centrum Wsparcia psychologicznego. Studenckie Otwarcie Roku Akademickiego odwiedzili również Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG.

Jedno ze stoisk przygotowało Centrum Zrównoważonego Rozwoju, które zaprezentowało swoją ofertę praktyk dla studentów. Program praktyk przewiduje wiele aktywności, które są indywidualnie dopasowywane do potrzeb praktykanta, między innymi: organizację i udział w realizacji wywiadów pogłębionych, przygotowywanie (redakcja, edycja) materiałów popularnonaukowych, współpracę w zakresie prowadzenia mediów społecznościowych, udział w szkoleniach i seminariach, analizę aktywności instytutów badawczych, agend politycznych i ekonomicznych działających w zakresie zrównoważonego rozwoju, udział w zespole przygotowującym raporty, czy realizację projektów własnych związanych z zakresem działań CZRUG.

Przy stoisku Centrum Zrównoważonego Rozowju można było spotkać między innymi dr. Krzysztofa Szczepaniaka, Dyrektora CZRUG oraz dr Barbarę Kijewską, koordynatorkę Programu Praktyk CZRUG.

To właśnie takie inicjatywy jak wspomniane wydarzenie, sprzyjają integracji studentów, tworzeniu więzi oraz rozwijaniu pasji naukowych i kulturalnych. Nie da się ukryć, że miniony czwartek udowodnił, że Uniwersytet Gdański to miejsce, gdzie edukacja łączy się z bogatym życiem społecznym i kulturalnym, tworząc inspirujące środowisko dla studentów” – czytamy na stronie CASID, gdzie można przeczytać pełną relację z wydarzenia.