15 października 2021r. w Uniwersytecie Gdańskim odbędą się wykłady, warsztaty i konkursy z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim – Znane i Nieznane Oblicza Nauki”, którego autorkami są dr hab. Beata Grobelna, prof. UG z Wydziału Chemii (koordynator) oraz dr hab. Barbara Pawłowska, prof. UG i dr Magdalena Markiewicz z Wydziału Ekonomicznego. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego odbioru nauki przez społeczeństwo. Podczas wydarzenia Centrum będzie reprezentować mgr Marta Skorek, która poprowadzi warsztaty p.t. A water drop perspective: What makes the Baltic Sea unique?

Szczegółowy Program Dnia Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Gdańskim