Jolanta Mrozek-Kwiatkowska, dotychczas menedżer projektów w Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG od 2 września 2024 r. objęła funkcję koordynatora projektu „BALTICBEAT – Building Engagement to Accelerate Clean Energy Transitions in the South Baltic” finansowanego z programu Interreg Południowy Bałtyk. Liderem projektu jest Uniwersytet Gdański, a projekt realizowany będzie w Instytucie Politologii WNS. Kierownikiem projektu jest dr hab. Sylwia Mrozowska, prof.UG.

Celem projektu BALTICBEAT jest przygotowanie narzędzi wspierających jednostki samorządu terytorialnego, społeczności lokalne oraz małe i średnie przedsiębiorstwa w transformacji energetycznej w regionie Południowego Bałtyku. Interesariusze będą mieli możliwość skorzystania z wiedzy eksperckiej między innymi naukowców Uniwersytetu Gdańskiego reprezentujących różne dyscypliny naukowe.

Jolanta Mrozek-Kwiatkowska była zaangażowana w przygotowanie projektu BALTICBEAT od początku pracy nad wnioskiem aplikacyjnym wykorzystując doświadczenie zdobyte zarówno w trakcie realizacji projektów na Uniwersytecie Gdańskim, jak i wcześniejsze, gdy zajmowała się zarządzaniem projektami na rynku komercyjnym. Na UG zajmowała się m.in. koordynowaniem realizacji regionalnego projektu „Stań się konkurencyjny z UG” (podnoszenie kwalifikacji pracowników MŚP – projekt Wydziału Prawa i Administracji), bieżącym wsparciem pracowników Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Nauk Społecznych w zakresie przygotowywania i realizacji projektów krajowych i międzynarodowych oraz (w ostatnich latach) projektami realizowanymi przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Ponadto, w latach 2018-2021 była managerem ds. finansów projektu SEAPLANSPACE (Interreg South Baltic 2014-2020).

Jolanta Mrozek-Kwiatkowska podkreśla, że projekt BALTICBEAT pozwoli wykorzystać jej wiedzę zdobytą podczas pracy w CZRUG i połączyć ją z zainteresowaniem projektami edukacyjnymi i związanymi z podnoszeniem świadomości, zwiększaniem kompetencji i uzyskiwaniem nowych kwalifikacji interesariuszy.

Biuro projektu BALTICEAT znajduje się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w pokoju D309.

Więcej o projekcie BALTICBEAT:

BALTICBEAT – projekt Uniwersytetu Gdańskiego z finansowaniem Interreg Południowy Bałtyk! – Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (CZRUG)