W sobotę, 25 czerwca razem z mieszkańcami Brzeźna oraz turystami witaliśmy wakacje podczas pikniku rodzinnego „Lato temu w Brzeźnie” w Domu Zdrojowym. Organizator, Centrum Hevelianum zaproponował bogaty program wydarzenia. Goście mieli okazję uczestniczyć między innymi w wystawie dawnej mody plażowej, recitalu pianistycznym, czy ekologicznych konkursach. Swoje stoiska przygotowali patroni wydarzenia.

Nasze stoisko było szczególnie chętnie odwiedzane przez dzieci, dla których mieliśmy przygotowane kolorowanki i materiały edukacyjne o zrównoważonym rozwoju. Z kolei dla nieco starszych gości zaproponowaliśmy quiz z pytaniami dotyczącymi faktów na temat celów SDG. Ile procent światowych zasobów wody nadaje się do picia? Co się stanie, jeśli globalna, średnia temperatura wzrośnie o dwa stopnie Celsjusza? Odpowiadając poprawnie na między innymi takie pytania można było wygrać ciekawe gadżety z logiem Uniwersytetu Gdańskiego.: pendrive’y, piłki do gry w siatkówkę, bidony, koszulki i wiele innych.

Przede wszystkim jednak nasza aktywność na pikniku to była możliwość rozmowy obecnymi tam ludźmi na temat zmiany klimatu, globalnego ocieplenia oraz idei zrównoważonego rozwoju.

Nasza obecność na wydarzeniu w Domu Zdrojowym była możliwa dzięki współpracy Centrum Zrównoważonego Rozwoju oraz dr Barbary Kijewskiej, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk Społecznych, koordynatorki Programu Stażowego w CZRUG z Centrum Hevelianum. Z ramienia CZRUG w wydarzeniu udział wzięli: dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Dyrektor CZRUG, dr Elżbieta Czapka, dr Dawid Weisbrodt, Jolanta Mrozek, Maria Karbowska oraz Szymon Gronowski.