Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Nerek zapraszamy wszystkich studentów i pracowników UG do udziału we flash mobie.

Spotkajmy się wspólnie we wtorek 7 marca o godzinie 13:15 na terenie naszego kampusu, przy napisie ‘I LOVE UG’. Ustawimy się do zdjęcia wspólnie tworząc widoczny z lotu ptaka kształt nerki, co zostanie sfotografowane przy pomocy drona. Nasza akcja to element promocyjny kampanii edukacyjnej na rzecz promocji badań profilaktycznych i zdrowia nerek.

Czy wiesz, że:
• Od 8 do 10% osób dorosłych ma jakąś formę uszkodzenia nerek.
• Każdego roku miliony ludzi umierają przedwcześnie z powodu powikłań związanych z przewlekłą chorobą nerek (PChN).
• Większość osób nie odczuwa żadnych objawów PChN aż do momentu, gdy choroba jest zaawansowana. Człowiek może stracić nawet do 90% funkcji nerek i nie odczuwać żadnych objawów.
• Cukrzyca i nadciśnienie, które są częstymi problemami zdrowotnymi, to czynniki ryzyka rozwinięcia PChN.

Nie może Cię zabraknąć! Przyjdź i wesprzyj nasze działania na rzecz podniesienia świadomości znaczenia nerek oraz promocji badań profilaktycznych.

WORLD KIDNEY DAY NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM