Jaka powinna być Szkoła zrównoważonego rozwoju? Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy Konferencji, która odbyła się 18 i 19 maja w Europejskim Centrum Solidarności.

W Konferencji Szkoła Zrównoważonego Rozwoju wzięli udział uczniowie podstawówek i szkół średnich z Trójmiasta. Otworzyło je przemówienie Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która podkreśliła, że liczy razem z innymi organizatorami wydarzenia na wypracowanie konkretnych działań na koniec dwudniowego spotkania różnych środowisk szkolnych.

Podczas pierwszej sesji uczestnicy podsumowali efekty zeszłorocznej Konferencji, która ze względu na pandemię odbywała się w formule online.

Wydarzenie obfitowało w prelekcje i warsztaty podczas których uczestnicy mieli możliwość dowiedzenia się czym właściwie jest zrównoważony rozwój – na to pytanie odpowiedziała dr Barbara Kijewska, politolog, koordynatorka Programu stażowego w Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG. Uczniowie rozmawiali też o innych ważnych i bliskich im kwestiach, takich jak edukacja ekologiczna, samorządność szkolna, czy instytucja Rzecznika Praw Ucznia.