
![Lasy w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość [WYJŚCIE DO TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO]](https://czrug.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2025/05/4.jpg)
Lasy w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość [WYJŚCIE DO TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO]
27 maja, 17:00 - 18:30
Zapraszamy studentów i doktorantów na kolejne spotkanie z cyklu wykładów popularnonaukowych „Otwarte wykłady o zrównoważonym rozwoju”. Wyjście do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pt. „Lasy w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” odbędzie się we wtorek, 27 maja o godz. 17:00. Zbiórka przy siedzibie Centrum Zrównoważonego Rozwoju, Wydział Nauk Społecznych, sala D207.
Podczas wędrówki poznamy przyrodnicze walory tego obszaru i ciekawostki związane z fauną i florą Lasów Oliwskich. Spacer będzie okazją do rozmowy o wielorakich funkcjach lasu – od produkcyjnej, przez rekreacyjną, aż po ochronną – oraz o tym, jak współczesna zmiana klimatu wpływa na ekosystemy leśne. Poruszymy temat przesuwania się granic zasięgu gatunków, zwiększonej podatności drzew na choroby oraz ekstremalnych zjawisk pogodowych.
Cykl „Otwarte wykłady o zrównoważonym rozwoju” prowadzi dr Dawid Weisbrodt – geograf i paleoekolog, koordynator programu Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Dr Dawid Weisbrodt jest absolwentem Geografii fizycznej, doktorem nauk biologicznych w zakresie ekologii, tutorem akademickim, nauczycielem geografii i edukatorem ekologicznym. Do jego zainteresowań badawczych należą: wpływ człowieka na ekosystemy, rekonstrukcje zmian środowiska, zastosowanie innowacyjnych metod dydaktycznych w edukacji ekologicznej.
Wstęp wolny.