Uczysz się języka polskiego już dość długo, mieszkasz w Polsce, a nadal nie wyobrażasz sobie wizyty u lekarza w języku polskim? Te warsztaty są dla Ciebie! A może skutecznie komunikujesz się z lekarzem pierwszego kontaktu, ale masz trudności w rozmowie ze specjalistą lub nie wiesz, jak rozmawiać z lekarzem o szczepieniach dla Ciebie i Twoich bliskich? Zapraszamy! Nauczymy się rozmawiać o zdrowiu i szczepieniach po polsku.

Terminy warsztatów:

• 21 maja 2024 r. 18:00-20:00
  • 23 maja 2024 r. 18:00-20:00

Wstęp wolny.

Miejsce:

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Jana Bażyńskiego 4, sala D308

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Zwiększenie dostępu migrantów do informacji o szczepionkach w Trójmieście”, który zyskał finansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Granty Interwencyjne NAWA.

Prowadząca warsztaty

dr Irena Chawrilska – dyrektorka Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, koordynatorka programu Kultura (dla) zrównoważonego rozwoju w Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, adiunktka w Zakładzie Polonistyki Stosowanej Instytutu Filologii Polskiej, visiting scholar (2023) na Utrecht University, visiting professor na University of Toronto (2023–2024); autorka książek: Hybrydy i hybrydyczności: z pogranicza literatury i sztuk wizualnych (2020), Polish for sustainability? Kultura polska a wyzwania globalne (2022), LOST in Gdańsk! Polish culture in the age of uncertainty (2023).