Czas pandemii, wojna tuż za polsko-ukraińską granicą i widmo kryzysu na światową skalę to warunki, w jakich dorasta dzisiejsza młodzież. Rozmowa „Dobra edukacja w czasach kryzysu” była dla uczniów gdańskich szkół oraz studentów UG okazją do wymiany swoich doświadczeń i zastanowieniem się nad czwartym celem Agendy 2030: Dobra jakość edukacji.

Dyskusję poprowadziła Martyna Wielewska-Baka. W wydarzeniu uczestniczyli eksperci:

• Małgorzata Fijas, nauczycielka z XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, liderka kreatywnej pedagogiki;
  • Adam Jagiełło-Rusiłowski z Wydziału Nauk Społecznych, innowator społeczny i badacz dydaktyki akademickiej;
  • Maciej Michalski z Wydziału Filologicznego, autor książki “Polonistyka końca świata. Edukacja literacka wobec wyzwań współczesności” (Gdańsk 2022).

Rozmowa została zorganizowana przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG w ramach programu Kulturalnie o Zrównoważonym Rozwoju, którego koordynatorką jest dr Irena Chawrilska.